Twórcy i freelancerzy - Działalność nie tylko gospodarcza

 

Wiele osób marzy, aby przekuć swój talent czy umiejętności w narzędzie, pozwalające osiągać finansową satysfakcję, uwolnić się od konieczności pracy pod czyjąś kontrolą, zająć się na co dzień tym, co stanowi pasję i przyjemność, a co pozwoli budować, krok po kroku, osobistą niezależność.

Duża część tych osób nigdy nawet nie podjęła próby, aby swoje marzenia zrealizować, mimo posiadania odpowiednich predyspozycji. Dlaczego tak się dzieje? Na przeszkodzie staje niepewność, lęk przed porażką, rozczarowaniem czy stratą finansową. Wszystkie te negatywne emocje związane są przede wszystkim z brakiem wiedzy. Ten kurs dostarczy Ci jej solidną porcję, a posiadane informacje wyeliminują niepewność i pozwolą podjąć właściwe decyzje w najbliższej i nieco dalszej przyszłości.

 

Jak przebiega kurs?

 

Trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) na Twoim koncie w systemie www.kursy.swiatobrazu.pl pojawi się nowy odcinek.  

Po zalogowaniu możesz pobrać go do późniejszego odsłuchania lub odtworzyć on-line plik audio, odtworzyć video-podcast, czy zapisać lekcję na dysku w formacie pdf.

 

Każdy z odcinków trwa od 10 do 20 minut. To sprawia, że możesz uczyć się etapami, i znakomicie ułatwia znalezienie wolnej chwili na zapoznanie się z kolejnymi odcinkami.

 

Każdy udostępniony odcinek pozostaje na Twoim koncie i możesz do niego wrócić w dowolnym momencie przez najbliższe 3 lata.

 

Tekst, Audio, Video - 100 odcinków

 

Kurs składa się ze 100 odcinków, z których każdy dostępny jest w trzech formatach – tekstowym, audio (mp3) i podcastu video (mp4). 

 

Zamów bezpłatny kurs próbny

 

W zakładce Bezpłatnie znajdują się informacje o kursie próbnym, który możesz zamówić. Zawiera on między innymi pełną wersję jednego z odcinków kursu Twórcy i freelancerzy - działalność (nie tylko) gospodarcza.

 

Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego założymy dla Ciebie konto próbne o pełnej funkcjonalności. Otrzymasz dostęp do pełnej treści jednego odcinka każdego z kursów, aby sprawdzić, czy ta forma kształcenia Ci odpowiada. Konto próbne pozostanie aktywne i w każdej chwili może zostać przekształcone przez Ciebie w konto pełne.

 

Chcę zamówić kurs

 

 

Szczegółowy program

(Cena kursu: 249 zł)

 

Jakie informacje zdobędziesz?

 

Ten kurs nie jest kursem motywacyjnym. Poświęcony jest przyziemnym zagadnieniom – sprawom związanym z formalnościami, podatkami i składkami na ubezpieczenie społeczne, prawu gospodarczemu, czy zagadnieniom prawa autorskiego. Uczestnicząc w nim dowiesz się, jak uniknąć sideł, które zastawiane są nieustannie na osoby, osiągające niezależne dochody, w wyniku niechlujnie uchwalanych przepisów, dość frywolnie następnie interpretowanych.

 

Zaczniemy od skrótowego przedstawienia otoczenia prawnego, w którym poruszają się twórcy i freelancerzy (twórca i freelancer często oznacza to samo, jednak nie zawsze – nie każdy twórca jest freelancerem, nie każdy freelancer jest twórcą – łączy ich jednak wiele wspólnych cech – chociażby częściowa lub całkowita niezależność i umiejętność samodzielnej pracy).

 

W pierwszych odcinkach przedstawimy główne cechy polskiego systemu prawnego, w tym prawa cywilnego, systemu podatkowego i ubezpieczeń społecznych oraz prawa autorskiego.

 

Dalsze odcinki kursu zawierać będą informacje dotyczące prawa autorskiego – ich znajomość pozwoli Ci chronić prawa do Twojej twórczości, i nie naruszać praw cudzych.

 

W kolejnych odcinkach zaprezentujemy możliwości, które daje tak zwana działalność nierejestrowa - czyli działalność w relatywnie niewielkim rozmiarze, pozwalająca bez żadnych formalności uzyskiwać dodatkowe dochody – elastycznie opodatkowane i zwolnione najczęściej od składek na ZUS.

 

Następne odcinki poświęcimy podatkom – omówimy pojęcia, które trzeba znać, rodzaje podatków, które płacą twórcy i freelancerzy, i przekażemy informacje, pozwalające na dokonanie w tym zakresie oszczędności i działań zabezpieczających.

Podobnie będzie w odcinkach kolejnych – tym razem dedykowanych składkom na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Dowiesz się, kiedy nie da się ich uniknąć, ale przede wszystkim – kiedy można na nich znacząco zaoszczędzić lub nie płacić ich zupełnie.

Kiedy uzbroimy Cię już w te wszystkie informacje, dowiesz się, jak za pomocą odpowiednio stworzonych umów zabezpieczać swoje interesy, unikając ewentualnych kłopotów ze strony klientów i zleceniodawców.

 

Na koniec seria symulacji, pokazujących, jak wybór formy organizacyjnej zarabiania wpływa na omawiane wcześniej obciążenia oraz - w części ostatniej - zbiór odpowiedzi na pytania zadawane przez Uczestników kursu

 

Program kursu


(każda część składa się z 3-7 odcinków, w zależności od objętości materiału)

 

Część 1
Prawo cywilne – przepisy ważne dla twórcy i freelancera

 

Część 2
Prawo gospodarcze – najważniejsze regulacje

 

Część 3
Prawa autorskie – ogólne zasady

 

Część 4
Wizerunek i jego ochrona

 

Część 5
Prawa autorskie - jak chronić się przed naruszeniami i jak nie naruszać praw cudzych

 

Część 6
Prawa autorskie i ochrona wizerunku – omówienie wybranych postępowań zakończonych prawomocnym orzeczeniem

 

Część 7
Formy uzyskiwania przychodów w Polsce – w ramach działalności gospodarczej i poza nią

 

Część 8
Działalność nierejestrowa – prosty i darmowy sposób na działalność na próbę

 

Część 9
Działalność nierejestrowa – naliczanie podatków i składek przy działalności nierejestrowej i przy połączeniu działalności nierejestrowej z inną aktywnością

 

Część 10
Ubezpieczenia społeczne – to co musisz wiedzieć, zanim zagłębimy się w szczegóły

 

Część 11


Ubezpieczenia społeczne – kiedy dobrowolnie, kiedy obowiązkowo i jak ustalić wysokość składek

 

Część 12

Ubezpieczenia społeczne – ulgi dla debiutujących i terminujących w biznesie

 

Część 13
Polski system podatkowy w zarysie – wprowadzenie do podatków

 

Część 14
Podatek dochodowy od osób fizycznych - poznaj główne różnice pomiędzy źródłami przychodów

 

Część 15
Przychody i koszty - czyli jak ustalić podatek w najbardziej korzystny sposób

 

Część 16
Podatek VAT - jak skorzystać ze zwolnienia, kiedy z tego zwolnienia warto zrezygnować

 

Część 17
Składki na ubezpieczenie zdrowotne - kiedy trzeba je płacić, jak nie płacić niepotrzebnie i za dużo

 

Część 18

Dokumentowanie, sprawozdawczość, rozliczenia z fiskusem i ZUS - możesz to zrobić samodzielnie

 

Część 19
Jak konstruować umowy i oferty, jak zabezpieczać płatności i przyszłe należności

 

Część 20
Omówienie na przykładach sposobów postępowania, pozwalających na optymalizację formy aktywności - z uwzględnieniem wartości podatków, formalności i skomplikowania prowadzenia rachunkowości.

 

Część 21
Odpowiedzi na pytania zadawane przez Uczestników e-kursu

 

Chcę zamówić kurs

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest TaxNet spółka z o.o., siedziba: Tychy, Młyńska 13A 43-100.